Sağlık Bakanlığı, görevde yükselme sınavı 19 Nisan’da

admin
Şubat 1, 2020

YURT- Sendikaları Konfederasyonu YURT – Sağlık Sen olarak 15 Mart 2019 Resmi Yazı ile  Sağlık Bakanlığından görevde yükselme ve unvan değişikliği talep ettik ve görüşmeler sonucunda 2 bin kişilik görevde yükselme, 2 bin kişilik de unvan değişikliği olmak üzere toplamda 4 bin kadronun  Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavın açılmasını gerçekleştirdik.

YURT – Sendikaları Konfederasyonu YURT – Sağlık Sen olarak;  “19 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak olan Sağlık Bakanlığı Personeli Merkez ve Taşra Teşkilatı Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği Yazılı Sınavına girecek kardeşlerimizin geleceği açısından çok önemli. Bu yüzden sınavına girecek olanların heyecanlarını, umutlarını paylaşıyoruz. Sınav öncesi ve sınav esnasında, her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak, kendinizden emin, olumlu bir bakış açısıyla, motivasyonunuzu yüksek tutarak sınava girmenizi temenni ediyor ve şimdiden başarılar diliyoruz.

YURT SENDİKALARI  OLARAK GÖREVDE YÜKSELME SINAVLARINA HAZIRLIK OLARAK; ONLİNE SORU BANKASI VE EĞİTİM KONULARINI SUNU VE ÖZET ŞEKLİNDE YURT – AKADEMİ SAYFASINI TAKİP EDİNİZ.

SINAV BAŞVURUSU : 3 – 14 Şubat 2020
SINAV ÜCRETİ YATIRMA : 16-27 Mart 2020
SINAV TARİHİ : 19 Nisan 2020
SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASI : 30 Nisan 2020

GÖREVDE YÜKSELME BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel için 17.04.2014 tarihli ve 28975 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda Görevde Yükselme Sınavı yapılacaktır. Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir.

Görevde yükselme yazılı sınavı için başvurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresindeki Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinde yer alan başvuru ekranından 03-14 Şubat 2020 tarihleri arasında, adayların başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ihraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi ile başvurulan kadrolara göre istenilen diğer belgeler de eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır.

Şef kadrosu için;
En az 2 (iki) yıllık yüksekokul mezunu olmak

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu için;
En az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı en az 120 saat süreli bilgisayar kullanım belgesine sahip olmak veya okulların bilgisayar bölümünden mezun olmak ya da okullardan iki dönem bilgisayar eğitimi aldığını belgelemek,

Memur kadrosu için;
En az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak,

Şoför kadrosu için;
En az ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak, B, C, D, E tip sürücü belgesinden birine sahip olmak,

Yazılı sınava katılacak olan adaylar, 140 TL (yüz kırk Türk Lirası) olan sınav ücretini 16-27 Mart 2020 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesinin Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden kredi/banka kartı vasıtası ile (sınav adı belirtilerek) yatırdıktan sonra kendilerinden istenen diğer bilgileri elektronik ortamda kodlayıp onaylayacaklardır.

YAZILI SINAV
19 Nisan 2020 tarihinde tek oturum halinde, çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli 50 (elli) sorudan oluşan test usulünde yapılacaktır.

Yazılı sınavda 100 (yüz) tam puan üzerinden en az 60 (altmış) puan alan adaylar başarılı sayılacaktır.

Yazılı sınav soruları 20 Nisan 2020 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nin Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden ilan edilerek adayların erişimine açılacaktır.

Yazılı sınav uygulamasına ve yazılı sınav sorularına yönelik itirazların değerlendirme sonuçları 30 Nisan 2020 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nin Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu
Görevde Yükselme Sınavı Konuları ve Soru Sayıları
Görevde Yükselme Sınavı Münhal Kadro Listesi
 
Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu
Unvan Değişikliği Sınavı Münhal Kadro Listesi

Başvuru Yapmak için TIKLAYINIZ

YURT Sendikaları
Basın Bürosu

2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı
06 EYLÜL 2021
YURT AKADEMİ SORU BANKASINDA

65 SINAV 3340 SORU 24544 DEFA ÇÖZÜLDÜ

Üye OlŞifremi Unuttum

ZİYARETÇİ
0135681
Bugünkü Ziyaretler : 18
Dünkü Ziyaretler : 28
Toplam : 135681
Toplam Hit : 417568
Çevrimiçi Kişiler: 1